Merkez Hakkında

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ağustos 2017 tarihinde sertifikalandırılan, baskılı esnek ambalaj sektöründe ilk olma özelliği taşıyan Bak Ambalaj AR-GE Merkezi (BAK AGM), proje ve faaliyetlerini merkez binasında tek çatı altında yönetmektedir.
Lider ile takipçi arasındaki farkı belirleyen faktörün inovasyon olduğu gerçeği ile faaliyetlerine yön veren Bak Ambalaj, 2025 vizyonu doğrultusunda AR-GE yatırımlarına ve çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Teknik Ekip

Araştırmacı yapısı, yaratıcılığı ve teknik donanımının yanı sıra heyecanı ile öne çıkan BAK AGM; farklı disiplinlerden bir araya gelmiş kadrosunda fen ve mühendislik kökenli, lisans ve yüksek lisans seviyelerinde uzmanlar bulundurur. BAK AGM Ekibi, yapısal formülasyon çalışmalarından, ürün paketleme sürecine; market raflarında yerini alan ürünlerin nihai tüketiciler tarafından açıldığı andaki kullanıcı paket açım deneyimine dek simülasyonlar gerçekleştirir ve tüm değer zincirindeki kullanıcıların farklı ve karmaşık ihtiyaçlarına yanıt olabilecek çözümler üretir. Gelişen ve değişen ihtiyaçlara çözüm sağlayabilmek, günceli yakalamak adına yoğun eğitimler ile teknik bilgi birikimi geliştirilir.

Laboratuvar Altyapısı

Özel laboratuvar alanlarında ileri teknoloji ekipmanlarla (FTIR, DSC, OTR, WVTR vb) yüzey analizleri, oksijen-nem bariyer çalışmaları, malzeme bileşen tayini, çekme-yapışma mukavemetleri gibi kalitatif ve kantitatif analizler yapabilen Merkez, laboratuvar imkanları sayesinde sektördeki ihtiyaçlara cevap vererek müşteri, iş ortakları ve sektörü yönlendirebilmektedir.