Şirket Profili

Türkiye’nin önde gelen lider esnek ambalaj üreticisi olan Bak Ambalaj, güçlü sermaye yapısı, tecrübeli ve dinamik çalışanları, müşteri odaklı yaklaşımı ve yenilikçi uygulamaları ile 1973'den bu yana çeşitli sektörlerin önde gelen şirketlerine hizmet vermektedir. 

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ve 4 ayrı tesiste faaliyetlerini yürüten Bak Ambalaj; bu sayede müşterilerine en üst seviyede, sürekli ve sürdürülebilir bir hizmet sağlayabilmektedir.

Şirket 700'ü aşkın çalışanı ile çeşitli sektörlere baskılı, baskısız ve laminasyonlu olarak fleksibıl ambalaj üretmektedir ve düzenli olarak gerçekleştirdiği yatırımlar sayesinde üretim portföyünü istikrarlı olarak genişletmektedir. Bak Ambalaj; üretiminin %65'inden fazlasını başta Batı Avrupa ülkelerine ihraç etmek suretiyle ülkemizin ihracatına önemli katkılarda bulunmaktadır.

Dünya pazarlarında ürünlerinin kalitesini uzun zamandır kanıtlamış olan Bak Ambalaj dünyanın her yerine İzmir’deki üretim tesislerinden ve gerektiğinde, Avrupa ve ABD’de deki depolama olanakları ile en hızlı şekilde teslimat sağlayabilmektedir.

Kalite, verimlilik ve müşteri odaklılık ilkeleriyle yola çıkan Bak Ambalaj; bugün üretim anlayışı, kurumsallaşmaya ve markalaşmaya verdiği önem, tüketici taleplerini ön planda tutan yaklaşımı ile sektöründe bir dünya markası olma yolunda hızla yol almaktadır.

Bak Ambalaj'ın hedefi orta ve uzun vadede Avrupa’da sektörün liderleri arasında kalıcı bir şekilde yer almaktır. Bu hedefe ulaşmak için de, geçmişte olduğu gibi önümüzdeki dönemde de daha fazla sayıda müşteriye ulaşmayı, onlara en mükemmel ürün ve hizmeti sunmayı, istikrarlı bir nakit akışı ile sağlıklı ve sürdürülebilir büyümeyi yakalamayı hedeflemektedir.